Kdo si nejvíce bere půjčky dokládání příjmu?

Půjčky bez dokládání příjmu se drží v popředí oblíbenosti nebankovních půjček u lidí, kteří nemají dostatečný příjem a nepobírají příjem ze zaměstnání. Jaké skupiny lidí si je nejčastěji sjednávají a jaká je charakteristika těchto krátkodobých půjček?

Půjčka pro osoby s malým příjmem

Půjčky bez doložení příjmu sice napovídají, že zájemci nebudou muset předkládat svůj příjem, ale týká se to pouze potvrzení o příjmech od zaměstnavatele. Podle zákona o spotřebitelském úvěru musejí společnosti prověřovat příjmovou stránku žadatele, například na základě výpisu z běžného účtu. Půjčku tedy získají pouze lidé, kteří mají alespoň minimální, avšak pravidelný příjem.

Jaké skupiny osob dosáhnou na půjčku?

Kdo tedy může požádat o tyto nebankovní půjčky? V prvé řadě jsou půjčky vhodné pro ženy pobírající peněžitou pomoc v mateřství, ale bez problému na ně dosáhnou i důchodci. Stejně dostupné jsou studentům na brigádách nebo osobám samostatně výdělečně činným. K dispozici jsou rovněž pro lidi na sociálních dávkách a v některých případech pro zájemce se záznamem v registru dlužníků.

Půjčka lidem, kteří nedosáhnou na bankovní úvěr

Kvůli nedostatečnému příjmu nebo špatné úvěrové historii nedosáhne řada lidí na bankovní úvěry. Nebankovní půjčky sice nejsou rovnocennou alternativou k nabídkám bank, na druhou stranu představují rychlé řešení při nenadálých výdajích, s kterými se v rodinném rozpočtu nepočítalo. Zájemci si mohou půjčit nižší částku do 5 tisíc korun, u vyšších částek potřebují ručitele nebo hmotnou zástavu.

Půjčka na zaplacení drobnějších výdajů

Půjčku si sjednávají osoby, které se dostaly do finančních problémů a nemají vytvořeny žádné rezervy. Každému se může porouchat spotřebič v nejméně vhodnou dobu. V takovém okamžiku jsou půjčky od nebankovních společností spásnou pomocí. Někteří lidé mohou půjčku využít také na zaplacení nedoplatku za energie nebo k překlenutí měsíce, v němž došlo k částečnému výpadku příjmu z důvodu nemoci.

Půjčka pro ty, kteří nechtějí nikam chodit

O půjčku žádají lidé, kteří nemají čas ani chuť strávit vysedáváním po pobočkách a chtějí si ji sjednat ze svého domova. Zároveň si mohou „ze svého křesla“ porovnat jednotlivé nebankovní společnosti a přečíst si o nich reference. K vyřízení půjčky jim postačí připojení k internetu a mobilní telefon. Osobní přítomnost na pobočce není zapotřebí ani při podpisu smlouvy, neboť se podepisuje SMS kódem.

Půjčka bez příjmu se zástavou

O vyšší částky v řádech desetitisíců až statisíců korun mohou požádat ti, kteří jsou ochotni zastavit svou nemovitost, ale nemají dostatečný příjem. Nemovitost je pro společnosti zárukou toho, že dostanou zapůjčené finanční prostředky zpět, neboť získávají zástavní právo k nemovitosti. V případě prodlení se splátkami mohou nemovitost prodat a výtěžek z prodeje použít na uhrazení pohledávky.

Typy půjček

Top půjčky

Finanční rádce