Jak se nedostat do dluhové pasti

Publikováno 10-3-2016

Současná až příliš uspěchaná doba je více než příznivá pro všechny poskytovatele finanční úvěrů, jejichž poptávka neustále roste. Je to způsobeno tím, že stále více lidí upadá do finančních problémů, ze kterých nevidí jinou cestu ven, než právě zvolením půjčky. Půjčit si peníze není vůbec složité a možná proto finanční trh jen kvete.

Pokud i vy řešíte nepříznivou finanční situaci a rozhodujete se, zda se pod půjčku upíšete či nikoli, dobře své rozhodnutí zvažte. Upřímně si odpovězte, zda je úvěr pouze přechodným řešením, nebo zda v něm právě naopak hledáte možnost vyřešit problémy dlouhodobé.

Máte přehled o vašich finančních možnostech?

V první řadě byste si měli udělat jasno, jak je na tom váš rodinný rozpočet. Pečlivě si sepište vaše veškeré příjmy, které měsíčně pobíráte – mzdu, stravenky, přídavky na děti, odměny. Následně si udělejte představu o všech výdajích – poplatky, splátky, pojistky, nákupy potravin a drogerie, děti, škola, jízdné. Jakmile získáte přehled o tom, jak na tom jste, zkuste přijít na řešení, zda není možné některé z výdajů snížit a příjmy naopak zvýšit.

Půjčujte si jen u ověřené společnosti

Na trhu je k dispozici celá řada možností, kde je možné si o půjčku zažádat. Nejideálnější volbou jsou samozřejmě banky, ovšem ne každý je vhodným kandidátem pro získání úvěru právě touto cestou. Je-li to i váš případ, pravděpodobně budete své štěstí zkoušet u nebankovních společností, pro něž je každý kandidát vhodným kandidátem. Pokud se k tomuto počinu odhodláte, dobře si konkrétní společnost předem prověřte a obraťte se na tu, která má kladné recenze.

Splácet půjčku půjčkou není řešení

Splácet půjčku půjčkou je to samé jako vytloukat klín klínem. Nemá to řešení ani budoucnost! Spousta lidí se k tomuto kroku uchýlí ve chvíli, kdy nemá na splátku stávající půjčky, a proto si na svá bedra naloží další. To velmi často vede k tomu, že si půjčují za stále nevýhodnějších podmínek a díky svému rozhodnutí tak upadají do dluhové pasti, ze které je cesta ven skutečně hodně trnitá.

Typy půjček

Top půjčky

Finanční rádce