Jak poznat podvodnou půjčku?

Publikováno 20-4-2016

Současná nabídka poskytovatelů finančních úvěrů je více než pestrá, o to horší je poznat, který věřitel je solidní a od kterého naopak dát ruce pryč. Stále častěji se objevují tací, kteří se snaží vydělat na vás maximum pro své potěšení a nejde jim ani tak o pomoc těm, kteří ji nejvíce potřebují.

Hledáte-li zrovna ideální půjčku, která by vám pomohla vyřešit stávající finanční problémy, dejte si pozor, komu se upisujete. Snadno byste mohli skočit na špek někomu, kdo se nebrání používat podvody k tomu, aby co možná nejsnadněji přišli k penězům. Jak tedy poznat podvodnou půjčku?

Telefonní čísla, kde za hovor platíte nekřesťanské sumy

Od půjčky by vás měla odradit skutečnost, že musíte zavolat na zpoplatněné číslo, které ve většině případů začíná číslem 9. Zavoláte-li na podobná čísla, může vás jedna minuta hovoru přijít až na 100,- Kč a to i přesto, aniž by vás o tomto faktu kdokoli předem informoval. Překvapením není ani to, že jsou takové hovory záměrně prodlužovány, žadatel je udržován na telefonu i několik desítek minut v domnění, že se jeho žádost vyřizuje, nebo je dokonce vícekrát přepojován.

Chcete půjčku? Pak zaplaťte za její schválení!

Dalším podezřelým kritériem je i nutnost zaplatit za schválení žádosti či zprostředkování půjčky nějaké peníze. V takové chvíli si vždycky vzpomeňte na to, že seriózní společnost nikdy nevyžaduje poplatky navíc, protože jsou již zahrnuty v jednotlivých splátkách.

Pozor na přemrštěný úrok

Spousta podvodných firem se doslova specializuje na vysoké úroky. Takové případy mnohdy hraničí až s nechvalnou lichvou, do které se nikdy dobrovolně neupisujte. Naopak se můžete setkat i se společností, která vám nabídne až směšně nízký úrok, jehož hranice bije do očí a značí o tom, že něco není v pořádku. Následně byste mohli být nemile překvapeni, že se za nabídkou nízkého úroku skrývá horentní suma za poplatky.

Typy půjček

Top půjčky

Finanční rádce