(c) 2016 Půjčky-před-výplatou-ihned.cz
Co dělat, když nemůžu splácet půjčku?
Publikováno 13-4-2016
Neschopnost splácet své závazky může potkat kohokoli z vás. Situace, kdy nemáte peníze na splácení, je velice nepříjemná a výrazným způsobem dokáže zkomplikovat rodinný rozpočet. Co si budeme nalhávat – stát se to může každému. Stačí, když najednou přijdete o stálý plat nebo budete mít výdaje navíc, se kterými jste nepočítali, ale jste nuceni je uhradit.
Pokud jste se i vy dostali do finanční pasti a víte, že nejste schopni řádně splácet, začněte svou situaci co nejdříve řešit. Nechat věci plynout a čekat, že to přeci jen nějak dopadne, v tomto případě není tím nejlepším řešením. Znáte své možnosti?
1. Nezavírejte před svým problémem oči
Zastáváte-li názor, že se celá situace vyřeší i bez vašeho přičinění, věřte, že jste na omylu a můžete si nepěkně zavařit. Budete-li přehlížet upomínky od vašich věřitelů, ničemu nepomůžete. Ano, co se exekuce týče, možná jí na čas oddálíte – ale nebudete-li nic řešit, stejně se jí nevyhnete. Následně i věřitelé ztratí zájem s vámi cokoli řešit a místo toho se k vám obrátí zády.
2. Další půjčka? V žádném případě!
Napadlo vás vzít si na splácení jedné půjčky půjčku druhou? Pak od tohoto nápadu honem rychle dejte ruce pryč! Toto řešení není nejideálnější a mohli byste se díky němu dostat do nepříjemné dluhové pasti, ze které je cesta ven hodně obtížná. Vaše neschopnost splácet může zajít tak daleko, že se vaše jméno objeví v registru dlužníků – a pak už vám nezbude nic jiného, než své naděje vložit do nebankovních půjček za vyšší úrok.
3. Vyložte karty na stůl pomocí osobního bankrotu
Dostali jste se do situace, kdy nevíte, kde jeden závazek končí a druhý začíná? Pokud se již delší dobu trápíte pro svou neschopnost splácet a dluhy se tak jen hromadí, zkuste vyhlásit osobní bankrot. Ovšem pozor – osobní bankrot má určitá pravidla a rozhodně není vhodný pro všechny!
4. Snažte se zvýšit vaše příjmy
Chcete-li svou situaci týkající se financí zlepšit, popřemýšlejte o možnostech, jak zvýšit vaše příjmy. Připadáte-li si v zaměstnání nedostatečně ohodnoceni, zkuste se s nadřízeným domluvit na zvýšení platu. Stejně tak se můžete porozhlédnout po lépe placené profesi, na škodu není ani brigáda.
Typy půjček
Top půjčky
Finanční rádce
- 5 nejlepších způsobů, jak uspořit peníze a zlepšit finanční stabilitu
- Lze si na mateřské a rodičovské přivydělat?
- Raději zvolit kreditní kartu nebo mikropůjčku?
- Jak jsou na tom Češi s finanční gramotností
- Co dělat, pokud nemůžeme splácet
- Podvodné půjčky - jak je poznat?
- Pozor na dluhovou past
- Přehled registrů dlužníků v ČR
- Kdo si nejvíce bere půjčky dokládání příjmu?